Zavolejte (+420) 777 801 718
 

Výživa dětí

Výživa dětí

Dětská obezita - výživové poradenství

S dětskou obezitou souvisí řada nemocí. Již v dětském věku se vyskytuje rezistence na inzulín, s čímž souvisí rozvoj cukrovky 2. typu. Stejně závažnými jsou vysoký krevní tlak či problémy s klouby. Fakta ukazují, že téměř 80% dětí si přenese obezitu do dospělosti. Proto je třeba s tímto problémem bojovat co nejdříve a není to jednoduchá cesta. Důležitá je trpělivost, důslednost a vytrvalost.

Rodičům dětí, kteří s nadváhou či obezitou neúspěšně bojují, nabízíme následující služby:

  • Úvodní konzultace
  • Rozbor stávajícího jídelníčku
  • Vážení na speciální váze
  • Vypracování stravovacího plánu na libovolně dlouhou dobu
  • Průběžné konzultace a vážení
  • Asistovaný nákup
  • Doporučení vhodné pohybové aktivity

Fakta o dětské obezitě
Obezita v dětském věku je v řadě civilizovaných zemí již označena za epidemii. 15. března 2016 představila Univerzita Palackého alarmující výsledky největší výzkumné studie o životním stylu mladé generace v Evropě
„ České děti mají nedostatek pohybu, volný čas tráví u počítače a vynechávají snídaně a večeře s rodinou. Nadprůměrné jsou také v pití alkoholu, užívání tabákových výrobků a kouření marihuany.“
Takové jsou hlavní závěry největší evropské výzkumné studie HealthBehaviour in School-agedChildren (HBSC), která mapuje životní styl mladé generace. Do studie je zapojeno 220 tisíc školáků ze 42 zemí světa. Výzkum pod záštitou Světové zdravotnické organizace v České republice zajišťuje Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

Studie HBSC také odhaluje některá závažná fakta zejména s ohledem na trendy. Například výskyt nadváhy a obezity u patnáctiletých chlapců se za posledních patnáct let více než zdvojnásobil. Zatímco v roce 1998 trpělo nadváhou nebo obezitou 9 procent chlapců v současné době je to téměř 23 procent. (http://hbsc.upol.cz/).

Výživové poradenství pro sportující děti

Ve své výživové a pohybové poradně ráda poskytnu informace i rodičům sportujících dětí, pro které je správný stravovací režim vzhledem k jejich tréninkovému zatížení extrémně důležitý a sportovními kluby a trenéry bohužel často opomíjený.

Ceník služeb

Úvodní konzultace zdarma
Vážení, analýza výsledků,
rozbor stávajícího jídelníčku + doporučení
500 Kč
Úprava stávajícího jídelníčku 500 Kč
Asistovaný nákup 300 Kč/hodina
Individuální stravovací a pohybový plán 1500 Kč
E-poradna (zaslání jídelníčku na 1 měsíc mailem)
Plán sestaven na základě vyplněného dotazníku.
500 Kč
Konzultace mimo stravovací a pohybový plán 250 Kč/hodina
Přijďte se poradit v otázkách zdravého hubnutí osobně, nebo využijte naši e-poradnu.