Zavolejte (+420) 777 801 718
 

Výživa sportovců

Výživa sportovců

Rozbor stávajícího jídelníčku

Kvůli odhalení možných stravovacích chyb je nutné s klienty rozebrat jejich stávající jídelníček a to formou dotazníku a následného rozboru odpovědí v něm. Aktivně sportující jedinci mají často nedostatečný přísun sacharidů a bílkovin pro po sportovním výkonu. Často používají nevhodné a zbytečně drahé potravinové doplňky. To vše je třeba odhalit před tím, než se pustíme do jakýchkoli úprav ve výživovém režimu každého klienta.

Vážení na speciální váze

Z výsledků zvážení klienta na speciální váze dokážeme přesně stanovit poměr svalové hmoty, útrobního tuku, podkožního tuku, ale také množství tělesné vody v jednotlivých částech těla. Získáváme tak informace o klientově bazálním metabolismu, což je odrazový můstek pro správné nastavení individuálního stravovacího plánu. Vážením v průběhu dodržování nového stravovacího plánu pak můžeme sledovat změny, které v těle probíhají a případně provést další změny.

Vypracování stravovacího plánu

Individuální stravovací plán je sestaven přímo na „míru“ danému klientovi, zohledňuje jeho stravovací preference, potravinové alergie či intolerance a především denní energetickou náročnost, která je u sportovců daleko vyšší, než u nesportujících osob. Plán obsahuje nejen podrobný jídelníček na každý den, ale také recepty k přípravě jednotlivých jídel a nákupní seznam potřebných potravin a ingrediencí. Plán také obsahuje vhodný pitný režim.Součástí stravovacího plánu může být i doporučení vhodných potravinových doplňků.

Průběžné konzultace

Klienti, kteří se rozhodnou do našeho programu zapojit, budou mít možnost pravidelné konzultace a podpory. Naším cílem je dosáhnout Vašeho cíle.

Rozbor doplňků stravy

Řada sportovců používá značné množství potravinových doplňků, což je ale často kontraproduktivní nebo zcela zbytečné. U vyváženého a dobře sestaveného stravovacího plánu by měl jedinec získat vše potřebné pro zdraví a regeneraci organismu po sportovní zátěži. Pouze v určitých specifických případech je možné doplnit jídelníček a vhodné „pomocníky“, ale je třeba tento postup důkladně zvážit především u dětí a adolescentů.

Ceník služeb

Úvodní konzultace zdarma
Vážení, analýza výsledků,
rozbor stávajícího jídelníčku + doporučení
500 Kč
Úprava stávajícího jídelníčku 500 Kč
Asistovaný nákup 300 Kč/hodina
Individuální stravovací a pohybový plán 1500 Kč
E-poradna (zaslání jídelníčku na 1 měsíc mailem)
Plán sestaven na základě vyplněného dotazníku.
500 Kč
Konzultace mimo stravovací a pohybový plán 250 Kč/hodina
Přijďte se poradit v otázkách zdravého hubnutí osobně, nebo využijte naši e-poradnu.